projekt i wykonanie: softone.pl tworzenie stron internetowych

Historia

Jesteśmy rodzinną firmą, która działa na terenie Warszawy i okolic nieprzerwanie od 20 lat.

Przygodę z branżą zieleni rozpocząłem pracując przy drzewach, trawnikach, żywopłotach i krzewach w 1980 roku, w Zakładzie Zadrzewień i Zieleni mgr inż. Grzegorza Matacza.

W latach 1985-1989 pracowałem w Zakładzie Utrzymania i Urządzania Zieleńców inż. Leszka Matacza jako brygadzista-ogrodnik oraz operator podnośnika montażowego P-183. Następnie zakłady te utworzyły Spółkę „NATUROVITA”, w której to Spółce konsultantem-doradcą był prof. Marek Siewniak.

Z w/w zakładów w latach 1985-1992 co roku, w okresie od 3-9 m-cy wyjeżdżałem do pracy w Niemczech. Tam pracując w specjalistycznej firmie „Kusche und Frotscher Berliner Baumdienst” przy pielęgnacji i leczeniu drzew w parkach, drzewach przy ulicach – poznałem wszystkie aktualne metody chirurgii, formowania, nasadzeń oraz ścinki trudnych i zagrażających drzew.

Obecnie zdobyte umiejętności i wiedzę specjalistyczną wykorzystuję, prowadząc wraz z synem Piotrem własny Zakład Pielęgnacji Drzewostanu. Większość prac dotyczących pielęgnacji, leczenia jak i ścinki drzew wykonywane są metodą alpinistyczną z lin. Zatrudnieni pracownicy są po średnich szkołach ogrodniczych z uprawnieniami na pracę piłami spalinowymi, kursami chirurgii drzew, uprawnieniami do pracy na wysokości.

Osobiście uczestniczę w zleceniach a najlepszymi referencjami jest obejrzenie wykonanych prac.

Firma jest gotowa dostosować się do zasobów finansowych zleceniodawcy przeznaczonych na zieleń w bieżącym roku oraz kontynuować prace w latach następnych.

Jerzy Chałupka

wróć na górę ^